kategoria: Na Sygnale
14 maj 2024

Ukradli drogie rowery w sklepie w Szwajcarii; wpadli w Krakowie

zdjęcie: Ukradli drogie rowery w sklepie w Szwajcarii; wpadli w Krakowie / pixabay/13501
Czworo mieszkańców Małopolski, którzy włamali się do sklepu rowerowego w Szwajcarii i ukradło z niego elektryczne rowery oraz inny drogi sprzęt o łącznej wartości prawie 450 tys. zł zostało zatrzymanych w Krakowie. Za kradzież z włamaniem grozi im do 10 lat więzienia; zostali aresztowani.
REKLAMA

Bartosz Izdebski z zespołu prasowego małopolskiej policji poinformował we wtorek, że do włamania do jednego ze sklepów rowerowych na terenie Szwajcarii doszło w zeszły czwartek w nocy. Złodzieje wynieśli z niego markowe jednoślady elektryczne i inny sprzęt, których łączną wartość w przeliczeniu na polską walutę oszacowano na blisko 450 tysięcy zł.

Krakowscy policjanci po otrzymaniu informacji o powrocie złodziei z łupem do Krakowa zastawili na nich pułapkę na południowej obwodnicy miasta. Tam zatrzymali dwa samochody, którymi jechali. Po wylegitymowaniu okazało się, że są to dwaj mężczyźni i dwie kobiety w wieku od 39 do 55 lat, mieszkańcy Małopolski.

W busie było dziewięć elektrycznych rowerów, a także markowa odzież sportowa, zegarki, okulary i plecaki. Żadna z osób, nie potrafiła wyjaśnić pochodzenia rzeczy, które przewozili. Ponadto jeden z kierowców nie miał uprawnień do kierowania pojazdami, a wykonane podczas kontroli testy, wykazały obecność amfetaminy w jego organizmie.

"Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie czworgu zatrzymanym zarzutu kradzieży z włamaniem, za co grozi od roku do 10 lat pozbawienia wolności" - przekazał Lenartowicz.

Dodatkowo jeden z kierujących odpowie za prowadzenie pojazdu bez uprawnień oraz prowadzenie pojazdu pod wpływem środka odurzającego, jeżeli wynik badania potwierdzi jego zawartość w organizmie. Decyzją sądu wszyscy podejrzani zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

Według śledczych złodzieje mogą usłyszeć kolejne zarzuty, ponieważ w trakcie przeszukania w miejscu zamieszkania jednej z osób, policjanci znaleźli kolejne jednoślady o łącznej wartości przekraczającej ponad 200 tys. złotych, które również mogą pochodzić z kradzieży.(PAP)

rgr/ mark/

PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Rabka