7 listopad 2023

Prokuratura w Wieliczce prowadzi śledztwo ws. wypadku dźwigu; jedna osoba zatrzymana

zdjęcie: Prokuratura w Wieliczce prowadzi śledztwo ws. wypadku dźwigu; jedna osoba zatrzymana / pixabay/3555550
Prokuratura Rejonowa w Wieliczce rozpoczęła śledztwo w sprawie wypadku dźwigu, w którym zginął pracownik budowlany. Postępowanie jest prowadzone pod kątem narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia. Zatrzymano jedną osobę.
REKLAMA

Jak poinformowała PAP we wtorek prokurator rejonowa w Wieliczce Małgorzata Piotrowicz, cały czas trwają czynności mające na celu wyjaśnienie przyczyn i okoliczności poniedziałkowego wypadku. „Słuchamy świadków, zabezpieczamy materiał dowodowy, teraz są to głównie urządzenia z dźwigu” - wskazała prokurator.

Według niej śledztwo jest prowadzone pod kątem narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia podczas prowadzonych prac budowlanych, w wyniku czego zginął 51-letni pracownik firmy, będącej wykonawcą inwestycji.

„Jedna osoba została zatrzymana – jest to pracownik firmy głównego wykonawcy” - relacjonowała prokurator. Jak zaznaczyła, decyzje o ewentualnych zarzutach dla zatrzymanego zostaną podjęte po zgromadzeniu odpowiednich materiałów, w tym po przesłuchaniu świadków.

Do przewróceniu się dźwigu doszło w poniedziałek na budowie nowej siedziby sądu i prokuratury przy ul. Dembowskiego. Jak przekazały służby, w wyniku wypadku zginął 51-letni mężczyzna, pracujący w chwili zdarzenia na dźwigu. Ucierpiało także trzech pracowników, którzy przebywali w kontenerze dla pracowników. Według informacji policji ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.(PAP)

autor: Rafał Grzyb

rgr/ maak/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Rabka
-4.4°C
wschód słońca: 07:20
zachód słońca: 15:41
Koronawirus
małopolskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Rabce