16 listopad 2023

Policja złapała dwóch 14-letnich złodziei rowerów

zdjęcie: Policja złapała dwóch 14-letnich złodziei rowerów / pixabay/5806487
Dwóch 14-latków, którzy w środę późnym wieczorem ukradli w Kętach rowery, zatrzymali policjanci. Chłopcy staną przed sądem rodzinnym – poinformowała rzecznik oświęcimskiej policji asp. szt. Małgorzata Jurecka. Rowery wróciły już do właścicielki.
REKLAMA

Małgorzata Jurecka podała w czwartek, że zgłoszenie o kradzieży napłynęło do policjantów późnym wieczorem poprzedniego dnia. 68-letnia kęczanka dostrzegła dwóch nastolatków, który zabrali rowery z jej posesji i odjechali.

Policjanci, w drodze na miejsce zdarzenia, na jednej z ulic zauważyli dwóch nastolatków na rowerach identycznych, jak opisane przez kobietę. „Zatrzymali się, aby sprawdzić, czy pochodzą one z kradzieży. Ich podejrzenie się potwierdziło. Chłopcy zostali zatrzymani” – podała Małgorzata Jurecka.

Jednoślady wróciły już do właścicielki. „Nieletni zostali oddani pod opiekę rodziców. Wszystkie materiały w ich sprawie zostaną przekazane do wydziału rodzinnego i nieletnich oświęcimskiego sądu rejonowego” – dodała policjantka.(PAP)

Autor: Marek Szafrański

szf/ maak/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Rabka
-2.7°C
wschód słońca: 07:20
zachód słońca: 15:41
Koronawirus
małopolskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Rabce