11 listopad 2023

Kolejni zatrzymani ws. śmiertelnej bójki pseudokibiców w Radłowie

zdjęcie: Kolejni zatrzymani ws. śmiertelnej bójki pseudokibiców w Radłowie / pixabay/395304
Kolejnych 16 uczestników bójki pseudokibiców w Radłowie (Małopolskie), w której zginął 40-letni mężczyzna, zostało zatrzymanych; przedstawiono im zarzuty. Decyzją sądu 15 z nich zostało tymczasowo aresztowanych. Łącznie w sprawie aresztowanych jest 20 podejrzanych.
REKLAMA

Śledztwo w sprawie zbiegowiska na terenie obiektu sportowego Radłovia Radłów przejęła Prokuratura Okręgowa w Tarnowie. Prowadzone jest ono przy udziale policjantów z komendy miejskiej w Tarnowie oraz komendy wojewódzkiej w Krakowie.

Jak poinformowała prokuratura w komunikacie, podjęte czynności pozwoliły na zidentyfikowanie kolejnych uczestników tej bójki.

W związku z tym w ostatnich dniach zatrzymano i doprowadzono do prokuratury 16 osób, którym przedstawiono takie same zarzuty o to, że „działając wspólnie i w porozumieniu z ustalonymi i nieustalonymi osobami, publicznie, bez powodu, okazując przez to rażące lekceważenie porządku prawnego, brali czynny udział w zbiegowisku w trakcie odbywającego się turnieju piłkarskiego, zorganizowanego przez kibiców Unii Tarnów na stadionie Radłovii Radłów w Radłowie wiedząc, że uczestnicy tego zbiegowiska wspólnymi siłami dopuszczają się gwałtownego zamachu na życie innych osób obecnych na stadionie i w jego okolicach, przy czym następstwem tego zamachu była śmierć Łukasza Z.”.

Prokuratora przekazała, że po wykonaniu czynności procesowych z zatrzymanymi wystąpiono do Sądu Rejonowego w Tarnowie o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 15 osób. Sąd uwzględnił wszystkie wnioski prokuratora i zastosował areszt tymczasowy wobec podejrzanych na okres trzech miesięcy.

Podejrzani to młodzi mężczyźni pochodzący z okolic Bielska-Białej i Andrychowa, kibice klubów sportowych.

Jak przypomnieli prowadzący śledztwo, w tej sprawie jest aresztowanych łącznie 20 osób, które uczestniczyły w bójce na stadionie sportowym w Radłowie. „Aktualnie kontynuowane są czynności ukierunkowane na zidentyfikowanie pozostałych uczestników tego zbiegowiska” - zapowiedziano.

Do zdarzenia doszło na początku sierpnia br. Na stadionie w Radłowie miał się odbyć mecz piłki nożnej; spotkanie zorganizowali kibice Unii Tarnów.

Jak przekazała tarnowska policja, nagle na miejscu pojawili się ich przeciwnicy i doszło do bójki. W trakcie porachunków jeden z mężczyzn został zraniony racą w brzuch. Wezwano pogotowie, jednak mimo reanimacji poszkodowanego nie udało się uratować.

Sekcja zwłok ofiary wykazała, że przyczyną zgonu były rany jamy brzusznej spowodowane racą. Policja szacowała, że w starciu pseudokibiców mogło uczestniczyć ponad 100 osób.(PAP)

autor: Rafał Grzyb

rgr/ agz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Rabka
-2.7°C
wschód słońca: 07:20
zachód słońca: 15:41
Koronawirus
małopolskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Rabce