20 listopad 2023

69-latek zginął pod kołami auta, gdy przechodził przez jezdnię

zdjęcie: 69-latek zginął pod kołami auta, gdy przechodził przez jezdnię / pixabay/10556935
69-letni pieszy zginął pod kołami samochodu dostawczego renault, gdy w poniedziałek rano próbował przejść przez drogę krajową 52 w Barwałdzie Górnym koło Kalwarii Zebrzydowskiej – poinformowała rzeczniczka wadowickiej policji st. asp. Agnieszka Petek.
REKLAMA

„Kierujący renault potrącił pieszego, który przechodził przez jezdnię. Nie było to na przejściu dla pieszych. W wyniku obrażeń 69-letni mieszkaniec powiatu wadowickiego poniósł śmierć” – powiedziała Petek.

Rzecznik poinformowała, że policjanci pod nadzorem prokuratora zbadali miejsce wypadku. „Ciało zostało zabezpieczone do przeprowadzenia sekcji. Śledztwo wyjaśni przyczyny i okoliczności zdarzenia” – dodała Agnieszka Petek. (PAP)

Autor: Marek Szafrański

szf/ apiech/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Rabka
-4.4°C
wschód słońca: 07:20
zachód słońca: 15:41
Koronawirus
małopolskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Rabce