1 listopad 2023

Na proszowickim cmentarzu zebrano ponad 21 tys. zł na renowację zabytkowych nagrobków

zdjęcie: Na proszowickim cmentarzu zebrano ponad 21 tys. zł na renowację zabytkowych nagrobków / pixabay/2456167
Ponad 21 tys. zł zebrano w kweście na rzecz renowacji zabytkowych nagrobków na cmentarzu parafialnym w Proszowicach - poinformował w środę późnym wieczorem Komitet Społeczny Odnowy Zabytkowych Grobowców w Proszowicach.
REKLAMA

Datki na odnowę pomników Komitet zbierał na cmentarzu w niedzielę oraz w uroczystość Wszystkich Świętych. Udało się w ten sposób zgromadzić dokładnie 21 300 zł, 3,60 euro oraz 200 forintów. W akcję zaangażowanych było blisko 100 wolontariuszy.

Organizację kwesty wspierało Towarzystwo Turystki Regionalnej oraz Stowarzyszenie Historyczno-Eksploracyjne Bojowe Schrony Proszowice.(PAP)

Autorka: Julia Kalęba

juka/ mhr/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Rabka
-2.7°C
wschód słońca: 07:20
zachód słońca: 15:41
Koronawirus
małopolskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Rabce