16 listopad 2023

Utrudnienia na zakopiance w Gaju potrwają dłużej niż zapowiadano

zdjęcie: Utrudnienia na zakopiance w Gaju potrwają dłużej niż zapowiadano / pixabay/391143
Do godzin południowych w piątek, a nie jak wcześniej planowano do czwartkowego wieczoru trwać będą utrudnienia na drodze krajowej nr 7, czyli zakopiance w Gaju. Trwają tam prace związane z budową nowego węzła drogowego.
REKLAMA

„Niestety, dziś wieczorem nie udostępnimy kierowcom na zakopiance dwóch pasów ruchu w każdym kierunku. Pozostają nam jeszcze do skończenia prace spawalnicze na konstrukcji wiaduktu, których z powodu deszczu nie udało się wykonać w zaplanowanym terminie” - poinformował Kacper Michna z krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

W związku z tym – przekazał przedstawiciel GDDKiA - jezdnia w kierunku Myślenic będzie zamknięta także przez część dnia w piątek. Drogowcy planują przywrócić na niej ruch około południa.

Obecne utrudnienia na zakopiance w Gaju trwają od rana w poniedziałek. Zamknięty został ok. 200-metrowy odcinek jezdni w kierunku Myślenic, a samochody z niego skierowano na jezdnię wschodnią, gdzie poruszają się jednym pasem. Pojazdy jadące w kierunku Krakowa również mają do dyspozycji tylko jeden, prawy pas. Generuje to spore utrudnienia w tym rejonie – codziennie tworzą się tam kilkukilometrowe korki.

W Gaju powstaje wiadukt nad dk7 o długości ponad 120 m. Na wiadukcie oprócz jezdni będzie też ciąg pieszy, pozwalający przemieszczać się między ulicami Zadziele i Widokową. Dodatkowo powstaną pasy włączania na dk7, chodniki o długości 750 m, oraz nowa kanalizacja deszczowa. Koszt budowy to prawie 32 mln zł ze środków budżetu państwa.(PAP)

autor: Rafał Grzyb

rgr/ maak/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Rabka
-2.7°C
wschód słońca: 07:20
zachód słońca: 15:41
Koronawirus
małopolskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Rabce