12 listopad 2023

Od poniedziałku utrudnienia na Zakopiance w Gaju

zdjęcie: Od poniedziałku utrudnienia na Zakopiance w Gaju / pixabay/7348817
W poniedziałek rano rozpoczną się utrudnienia na drodze krajowej nr 7, czyli Zakopiance w Gaju związane z kolejnym etapem budowy węzła drogowego. Zamknięty zostanie ok. 200-metrowy odcinek jezdni w kierunku Myślenic, a ruch z niego będzie skierowany na jeden pas jezdni przeciwnej.
REKLAMA

Jak przekazał Kacper Michna z krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA), zmieniona organizacja ruchu ma obowiązywać w Gaju do czwartku wieczorem.

„W poniedziałek o 5 rano rozpoczniemy kolejny etap prac związanych z budową węzła w Gaju na Zakopiance. Kontynuujemy montaż konstrukcji wiaduktu, tym razem nad zachodnią stroną drogi krajowej nr 7. Dlatego od poniedziałku rano do czwartku wieczorem zamkniemy fragment jezdni Zakopianki prowadzący w kierunku Myślenic” - poinformował przedstawiciel GDDKiA.

Samochody jadące w kierunku Myślenic zostaną skierowane na jezdnię wschodnią i będą poruszały się jednym pasem. Pojazdy jadące w kierunku Krakowa również będą miały do dyspozycji tylko jeden, prawy pas.

W Gaju powstaje wiadukt nad dk7 o długości ponad 120 m. Na wiadukcie oprócz jezdni będzie też ciąg pieszy, pozwalający przemieszczać się między ulicami Zadziele i Widokową. Dodatkowo powstaną pasy włączania na dk7, chodniki o długości 750 m, oraz nowa kanalizacja deszczowa. Koszt budowy to prawie 32 mln zł ze środków budżetu państwa.(PAP)

autor: Rafał Grzyb

rgr/ agz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Rabka
-2.7°C
wschód słońca: 07:20
zachód słońca: 15:41
Koronawirus
małopolskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Rabce