10 listopad 2023

Trzymiesięczne niemowlę pod opieką pijanej matki

zdjęcie: Trzymiesięczne niemowlę pod opieką pijanej matki / pixabay/2946440
Pijaną 38-latkę, która miała pod opieką trzymiesięcznego syna, zatrzymali policjanci w Oświęcimiu. Poinformował ich o tym kurator sądowy, który w czwartek wizytował rodzinę – zakomunikowała w piątek rzecznik oświęcimskiej policji asp. szt. Małgorzata Jurecka.
REKLAMA

Rzecznik powiedziała, że po informacji od kuratora, który podczas wizyty zauważył, że matka niemowlęcia jest pijana, pod wskazany adres pojechali policjanci. „Badanie stanu trzeźwości kobiety wykazało 2,6 promila alkoholu w organizmie. Dziecko zostało oddane pod opiekę rodziny” – dodała.

Małgorzata Jurecka poinformowała, że wobec kobiety zostało wszczęte postępowanie w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia małoletniego, nad którym miała obowiązek opieki. Grozi za to 5 lat więzienia.

Policjantka dodała, że materiały zostaną przekazane do wydziału rodzinnego i nieletnich oświęcimskiego sądu. „Stan, w jakim kobieta sprawowała opiekę, może świadczyć o jej uzależnieniu od alkoholu. Odrębny wniosek zostanie zatem skierowany do Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych” – zaznaczyła. (PAP)

Autor: Marek Szafrański

szf/ ok/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Rabka
-2.1°C
wschód słońca: 07:20
zachód słońca: 15:41
Koronawirus
małopolskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Rabce